Web o bydlení pro každého

<< zpět


Výkopové práce při sanaci zdiva

Existuje mnoho situací a důvodů, kdy je třeba využít profesionálních služeb v oblasti výkopových prací. V následujících řádcích se bude věnovat výkopovým pracím ve spojitosti se sanacemi zdiva. Proto se zde občas objeví i pojmy týkajících se právě sanací řešících průsaky vody do zdiva.

Sanační práce

V prvé řadě si řekněme, co se vlastně pod pojmem sanace zdiva skrývá. Obecně lze sanace zdiva označit jako soubor metod a postupů mající za cíl dodat chybějící hydroizolační vrstvu do zdiva, které trpí prosakováním okolní vlhkosti. Správě by totiž zdivo mělo mít hydroizolační vrstvu a být tak spolehlivě ošetřeno a chráněno proti okolní vzlínající vlhkosti. To se však často neděje. Ať už z důvodů absence takové ochrany nebo jejím nedostatečným účinkem například z důvodu neodborné aplikace.

Odkop sklepních prostor

Je zřejmé, že vlhkostí zdiva trpí zejména prostory u země a pod ní. Velmi často se tak setkáváme s narušení struktur zdiva z důvodu vlhkosti právě u sklepních prostor. Následná sanace sklepních prostorů by pak měla problém spolehlivě vyřešit.

Aby bylo možné sanaci provést, je mnohdy nutno odkopat půdu z vnější strany zdiva a zajistit tak přístup k poškozenému zdivu. Je-li zdivo dobře dostupné a rozsah odpovídá tomu, že by bylo vhodnější použít těžkou techniku, pak těžká technika během krátké chvíli provede vše potřebné. Pokud ale naopak není prostor, aby bylo možné využít síly techniky, přicházejí na řadu ruční výkopové práce.

Ruční výkopové práce

Situací, kdy lidská ruka je cennější než stroj, je v tomto případě mnoho. Těžká technika je „neohrabaná“, tudíž nedokáže odkop provést tak precizně a přesně, jak by bylo potřeba. Často se tak kombinují i oba přístupy, kdy základní výkop provede stroj a následné se přesné finále provede ručně.

Než stroj odkope první gramy půdy, zanechává za sebou jasný odkaz jeho přítomnosti. V tomto případě je opět k okolí šetrnější lidská ruka.

V neposlední řadě zkrátka ne všude se může těžká technika dostat. Až už to jsou schody, úzké průchody či obecně nepřístupný terén. Kam nemůže stroj, člověk si bez problému cestu najde.


<< zpět

publikováno: 30.07.2019


© WEBDESIGN BY www.na-bydleni.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace