Web o bydlení pro každého

<< zpět


Chemická injektáž zdiva

Sanace zdiva v sobě zahrnuje mnoho postupů a metod, ke kterým je třeba přistoupit, kdy se do zdiva dostane okolní vlhkost. Zůstane-li objekt zanedbán a tento problém nebude včas řešen, zdivo se začně velmi rychle poškozovat, na omítkách se začne tvořit plíseň a místnost se záhy stane neobyvetelná. Sanace vlhkého zdiva, respektive některé z její metod, jsou však řešením, které je spolehlivé a účinné.

Injektáž zdiva

Velmi rozšířenou, ne-li nejrozšířenější, metodou v takovýchto situacích je injektáž zdiva. Má široké uplatnění zejména proto, že dokáže vyřešit většinu problémů, které se běžně při prolínání vlhkosti do zdiva vyskytují. Její výhoda je také v poměrně snadné aplikaci, kdy dokáže i v těžko přístupných místech splnit svůj účel. Chemická injektáž zdiva, jak se také často označuje, je velmi šetrnou metodou a nijak nenarušuje statiku objektu. V neposlední řadě také trumfuje svou nízkou cenu.

Existují však případy, kdy použití injektáže zdiva nestačí a je potřeba využít jinou z dostupných metod. Podstatně náročnější a specifičtější je metoda narážení plechů či podřezání zdiva řetězovou pilou. Ty navíc vyžadují mnohem větší odbornost ze strany firmy, kterou je Sanace zdiva prováděna.

Princip metody injektáže zdiva

Základem metody injektáže zdiva je navrtání otvorů do poškozeného zdiva a jeho napuštění izolační směsí. Ta vytvoří ve zdivu potřebou (někdy i zcela chybějící) izolaci a zabrání tak průniku vlhosti do zdiva v budoucnu. Kvalita izolační směsi také hraje svou roli, která se pozitivně podepíše na celé realizaci.


<< zpět

publikováno: 14.06.2014


© WEBDESIGN BY www.na-bydleni.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace