Web o bydlení pro každého

<< zpět


Dřevěné plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou jednou z mnoha alternativ, které můžeme použít při zřizování podlahy v různých místnostech našeho domu či bytu. Plovoucí podlahy mají své specifické vlastnosti a také jejich technologie je zcela jedinečná.

Proč jsou plovoucí podlahy plovoucí?

Samotný název "plovoucí podlahy" je odvozený od technologie, která je při pokládání plovoucích podlah používána. Plovoucím podlahám se říká plovoucí, neboť nejsou žádným způsobem uchyceny na svém podkladu. Díky tomu je tak poměrně lehké, rychlé a jednoduché plovoucí podlahu položit, případně ji kdykoli zase rozebrat.

Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy jsou velmi vhodným řešením do místností, kam se opravdu hodí dřevo a požaduje se elegantní vzhled místnosti. Navzdory vyšší pořizovací ceně, která samozřejmě odráží kvalitu a zejména dlouhou životnost, se dřevěné plovoucí podlahy vyplatí pořídit. Hlavními výhodami dřevěných plovoucích podlah je jejich dlouhá životnost, která se odhaduje na cca 20 let, což je až 2x víc než v případě laminátových plovoucích podlah. Dřevěné plovoucí podlahy je také možné renovovat, a tím může být jejich životnost ještě o mnoho let prodloužena. Dřevěné plovoucí podlahy jsou také vhodné pro podlahové vytápění, neboť velmi dobře propouštějí teplo.

Dřeva dřevěných plovoucích podlah

Oproti podlahám z masivního dřeva, jejichž nabídka je do značné míry omezena, je možné dřevěné plovoucí podlahy pořídit v nejrůznějších odstínech a typech dřevin. Od buku a dubu počínaje až po bambus či javor konče. Výběr dřevěných plovoucích podlah je opravdu široký, a tak záleží pouze na nás, jaký si pro náš interiér zvolíme.

Vlhkost je pro dřevěné plovoucí podlahy asi největší nepřítel, proto je vhodné umísťovat dřevěnou plovoucí podlahu do míst s co nejmenší vlhkostí a malým rozdílem teplot. Koupelna tedy rozhodně není pro dřevěné plovoucí podlahy tou ideální místností.


<< zpět

publikováno: 21.02.2015


© WEBDESIGN BY www.na-bydleni.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace