Web o bydlení pro každého

<< zpět


Venkovní terasy

Venkovní terasy jsou nepostradatelnou součástí domu či bytu pro ty, kteří chtějí trávit spoustu času venku, aniž by musely opustit svoje obydlí. Ačkoli některé vlastnosti venkovních teras mohou mít i terasy, které jsou součástí bytu, budu se teď spíše zabývat venkovními terasami typické pro dům.

Dřevěné venkovní terasy

Typická venkovní terasa je dlážděná, avšak existují případy, kdy se k domu buď nehodí, neladí s nakoupeným venkovním nábytkem nebo zkrátka si přejeme venkovní terasu z jiného materiálu. Další volbou jsou tedy dřevěné venkovní terasy. Dřevěné venkovní terasy se hodí zejména k dřevostavbám, avšak není výjimkou si pořídit dřevěnou venkovní terasu ke klasickému cihlovému rodinnému domku.

Dřevěné venkovní terasy působí luxusně a mohutně, avšak jejich životnost je částečně omezena. Vzhledem k tomu, že je dřevo přírodní materiál, nemůžeme očekávat, že nám dřevěné venkovní terasy vydrží na vždy. Záleží na mnoha okolnostech, povětrnostních podmínkách a celkové konstrukci.

Zastřešení venkovní terasy

Zastřešení venkovní terasy není jen estetickým doplňkem, ale zejména praktickým. Díky zastřešení terasy si můžeme za teplých letních teplot v klidu venku sedět a rozjímat i v případě, že prší. Nejde jen o klidné posezení, ale ono zastřešení venkovní terasy má další ryze praktický charakter - totiž nemusíme za deště nic z terasy odnášet.

 

Kromě těchto výše zmíněných výhod má zastřešení venkovní terasy i význam při ochraně a prodloužení životnosti naší dřevěné venkovní terasy. Je to právě voda, která negativně působí na tento přírodní materiál a čím více dřevěná terasa musí vodě odolávat, tím se její životnost zkracuje. Nelze říci přesný údaj, jak dlouho dřevné terasy s, respektive bez zastřešení vydrží. V případě kvalitně odvedených prací je to ale průměrně mnoho desítek let.


<< zpět

publikováno: 19.03.2015


© WEBDESIGN BY www.na-bydleni.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace