Web o bydlení pro každého

<< zpět


Oplocení našich domovů

S ploty se můžeme setkat téměř kdekoliv, avšak nejčastější využití plotů je u rodinných domů. Snad u každého rodinného domu či chalupy je nějaký plot. Ploty mohou být buď postavené z nějakého materiálu, nebo mohou být ploty živé. Živé ploty jsou pak tvořeny z keřů a stromů.

Plot jako nástroj pro vymezení pozemku a soukromí

Tou nejzákladnější funkcí, proč se ploty před domy dávají, je vymezení pozemku. Kdyby se žádné plotynepoužívali, jen těžko bychom dle v zemi zakopaných hraničních kamenů, určovali, kde si naše děti mohou hrát a kdy již běhají po sousedově dvoře.

Ploty se také k domům stavějí z důvodu zachování soukromí. Přeci nechceme, aby na nás při odpoledním relaxování na zahradě či během letního koupání v našem bazénu okukovali sousedé a kolemjdoucí. Ploty nám zabezpečí, že naše soukromí nebude nikým a ničím rušeno.

Bezpečnostní a ochranná funkce plotů

Velké množství plotů je navrženo tak, aby zabraňovaly vstupu nechtěným návštěvníkům. Ploty tedy slouží i jako bezpečnostní překážka a chrání nám náš majetek.

Máme-li malé dítě či volně pobíhajícího domácího mazlíčka, určitě nechceme, aby se dostali mimo dohled a mimo náš pozemek. Mnohdy je hned vedle domu rušná silnice, a tak ploty chrání naše ratolesti a čtyřnohé miláčky, aby se nedostaly do míst, kde by jim mohlo hrozit nebezpečí.


<< zpět

publikováno: 01.04.2015


© WEBDESIGN BY www.na-bydleni.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace