Web o bydlení pro každého

<< zpět


Bazény, aneb koupání na zahradě

Krásné teplé dny nás lákají k vodě. Jenže přeplněná koupaliště nebo hygienicky závadné přírodní nádrže nás tolik neoslňují. Je klidně i možné, že pokud si chceme vychutnat vodní radovánky, musíme se vydat i dále od domova.

Bazén na zahradě

Poradili jsme si sami a začali budovat bazény na svých vlastních zahradách nebo ve svých domech. Kdysi dávno tu byl pouze malý nafukovací bazén určený pro naše děti. Postupně si pořizujeme bazény ve větších velikostech ať už nafukovací volně stojící na terénu nebo zapuštěné vybetonované v zemi. V neposlední řadě budujeme samotnou místnost s bazénem v našich domech či popřípadě bytech. K těmto bazénům samozřejmě náleží požadovaná bazénová technologie, která nám zajistí čistotu vody ať už samotným filtrem na vodu nebo chemickými přípravky. Tato technologie je sice finančně náročná, ale udrží nám čistou vodu v bazénu delší dobu a nemusí se stále napouštět a vypouštět voda.

Nafukovací a zapuštěné bazény

Jednoduché jsou bazény nafukovací, které se prodávají v různých velikostech. Jsou i finančně dostupnější a v případě delší doby nepříznivého počasí jej vypustíme a uklidíme. Oproti tomu zapuštěné venkovní bazény se provádí již odbornou firmou, jelikož se jedná o zemní práce a nemuseli by naše vlastní síly stačit. Dále samotné betonování a provedení keramického obkladu vyžaduje odbornost, kterou nám zaručí pouze spolehlivá firma. Je nutné dodržet technologické postupy, aby se nestalo, že by nám voda z bazénu samovolně unikala do země nějakou skulinkou nebo nám po kratší době keramický obklad opadal.


<< zpět

publikováno: 24.04.2015


© WEBDESIGN BY www.na-bydleni.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace