Web o bydlení pro každého

<< zpět


Dlažba na terasy

Zajisté jste se již někdy setkali s variantou, že je venkovní sezení umístěno přímo na travnatém povrchu zahrady, aniž by bylo třeba terasy a dlažby na ni. Takovéto řešení nemusí vůbec vypadat špatně, avšak při každodenním či velmi častém používání vyvstává problém vychozených cestiček a zničené trávy, což vůbec nevypadá hezky.Dlažba na terasy okolí domu nejen zkrášlí, ale i zabrání takovýmto problémům.

Dlažba na terasy - materiály

Existuje vícero materiálů, ze kterých se dlažba na terasy vyrábí. Každá dlažba má své specifické vlastnosti a také se hodí do jiných exteriérů. Mezi nejrozšířenější materiály dlažeb na terasu patří:

  • kámen
  • beton
  • písek
  • dřevo (dřevěná terasa)
  • hlína

Kamenná dlažba na terasy

V případě, že se rozhodneme pro kamennou dlažbu na terasy, docílíme jedinečného vzhledu, protože je nutné jednotlivé kameny k sobě poskládat. Výsledkem pak bude jakási mozaika, ve které je ještě potřeba vyplnit spáry, pro co se nejčastěji používá beton, případně štěrk.

Betonová dlažba na terasy

V dnešní době se však ve většině případů používá betonová dlažba na terasy. Důvod je jasný. Betonová dlažba na terasy má velmi dlouhou životnost, odolá nejrůznějším povětrnostním podmínkám a není náročná na údržbu. Betonová dlažba na terasy je k dostání v mnoha barevných odstínech, díky kterým můžeme docílit velmi zajímavých kombinací.


<< zpět

publikováno: 10.05.2015


© WEBDESIGN BY www.na-bydleni.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace