Web o bydlení pro každého

<< zpět


Měření vlhkosti zdiva

Snad v každém oboru, a to nejen v těch stavebních, platí, že prevence by vždy měla být na prvním místě. A to nejen z důvodů praktických ale i finančních. Když se nedbá na prevenci, výsledkem je vždy problém mnohem závažnějšího charakteru, který zároveň vyžaduje mnohem větší finanční obnos pro jeho vyřešení. Vyplatí se tedy raději zainvestovat do prevence, než následně platit za větší škody mnohonásobně více.

Vlhkost ve zdivu

Vlhkost ve zdivu je častým problémem ve všech typů nemovitostí. Ať už vlastníte dům, garáž či byt, s vlhkostí ve zdivu se můžete kdykoli setkat. Důvodem je nekvalitní či nedostačující hydroizolace. Na hydroizolaci se buď zapomnělo, šetřilo nebo byla neodborně udělaná. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek jsou pak plísně či solné mapy na zdi jasným důkazem, že je se zdivem něco špatně. V takovém případě pak nastupují odborníci a provádí se sanace zdiva.

Principem sanace zdiva je pak pomocí nejrůznějších metod dodat zdivu dodatečnou hydroizolaci. Jedná se však o zásadní zásah do zdiva a někdy i do statiky samotného objektu, proto byste vždy měli vyžadovat maximálně odbornou firmu, která sanační práce zajistí. Injektáž zdiva či podřezání zdiva je příklad z vícera používaných metod.

Preventivní měření vlhkosti

Existují způsoby, jak množství ve zdivu změřit. A to například ještě dříve, než voda začne páchat škody. Ve chvíli, kdy máte podezření, objeví se první příznaky nebo jen chcete mít klid na duši, je ideální čas na povolání odborníků, kteří dokážou za pomocí speciálních přístrojů množství vody ve zdivu změřit. Využívají k tomu vysoce specializované a drahé přístroje, které pomůžou k identifikaci problému. Díky tomu je pak možné provést potřebná opatření dříve, než bude pozdě.


<< zpět

publikováno: 19.10.2015


© WEBDESIGN BY www.na-bydleni.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace