Web o bydlení pro každého

<< zpět


Kvalitní spánek v kvalitní posteli

Všichni ji máme, každý o ní mluví, každý má rád tu svou a každý den se do ní těšíme. Řeč je o velkém příteli člověka - o posteli. Vybavení bytu/domu sestává z mnoha kusů nábytku, doplňků, spotřebičů či elektroniky. Každý takový kus má své místo a svůj účel. S trochou nadsázky lze říci, že navzdory své existenci jsou tyto věci na delší či kratší dobu postradatelné. To se však nedá prohlásit o posteli.

Postel je jedinečný kus nábytku, který nesmí chybět v žádném příbytku. Právě totiž postel je tím místem, kde každodenně čerpáme energii a na druhý den, kam uleháme po náročně stráveném dni a kde máme prostor klidně a nerušeně snít a relaxovat.

V posteli trávíme mnoho času našeho života. Už jen kvůli tomu bychom měli dbát na to, aby tento čas byl co nejlépe, nejefektivněji a nejpohodlněji využit.

Jak vybrat kvalitní postel

Možností, kde pořídit postel, je v dnešní době opravdu mnoho. Lze navštívit obchodní domy, porozhlédnout se na internetu či zavítat do specializovaných prodejen. Důležité však je, aby postel byla kvalitní, pohodlná a měla i dlouhou životnost. Mluvíme-li o posteli, musíme mít na mysli zejména tyto tři základní části, ze kterých se postel skládá:

  • rám postele (kov, dřevotříska, masiv)
  • matrace (pružinové, latexové, pěnové matrace či taštičkové matrace)
  • rošt

Jaký je ideální materiál pro rám postele?

Obecně existují tři typy materiálu, se kterými se při výběru postele můžeme nejčastěji setkat. Jsou jimi kov, dřevotříska, dřevo (masiv).

Kovová postel nepatří mezi nejžádanější, neboť svou konstrukcí, samotným materiálem a mnohdy i vzhledem je designově velmi specifická a nehodí se do všech interiérů. Pokud je však interiér ložnice přizpůsoben tak, aby zde kov nepůsobil rušivě, kovová postel může být zajímavou a netradiční volbou.

Dřevěné rámy postele jsou v kurzu mnohem více. A to jak postele z masivu, tak z levnější dřevotřísky. Postele ze dřeva, kde pod se pod pojmem dřevo skrývá dřevotříska, bývají k dostání v mnoha marketech a velkých obchodních centrech. Postel z dřevotřísky patří mezi levnější varianty zejména proto, že nedosahuje kvalit postele z masivu.

Pokud toužíte si pořídit kvalitní postel z kvalitního materiálu, která bude bytelná a vydrží řadu let, je dobré se zaměřit na postele z masivu. Postele z masivu jsou díky své pevné a těžké konstrukci opravdu robusné a pevné. Tvoří tak ideální základ pro kvalitní spánek v kvalitní posteli.

Jsou rozdíly v matracích?

Na tuto jednoduchou otázku existuje i jednoduchá odpověď - ano, jsou. Nabídka matrací je dnes velmi široká. Může se tak lehce stát, že pokud přesně nevíme, jakou matraci potřebujeme a nedostává se nám odborné pomoci, můžeme koupit špatně. Mnoho lidí se domnívá, že nejdůležitější je správně vybrat postel (myšleno její rám). Ten má totiž kromě kvalitativního hlediska i vizuální efekt, tedy něco co matrace postrádá. Možná díky tomu se matraci nedostává tolik pozornosti, kterou by si bezpochyby zasloužila.

Namísto detailního popisování, jak postupovat při výběru té správné matrace a proč jsou některé levnější a některé dražší, je možná lepší odkázat na online pomocníka, který vám dle několika málo zadaných informací, dokáže doporučit tu správnou matraci přesně pro vás. Podívejte se, jak vybrat matraci, a přečtěte si, které faktory jsou pro výběr matrace důležité.

Rošt také hraje důležitou roli

Kvalitní matrace by bez kvalitního roštu určitě neměla ten správný účinek. Pokud toužíte po klidném a ničím nerušeném spánku a chcete z něj vytěžit maximum pohodlí a získané energie, nezapomeňte pečlivě vybrat i rošt.

Na co ještě nezapomenout při pořizování postele?

Ačkoli by se zdánlivě mohlo zdát, že všechny postele jsou stejně dlouhé, není tomu tak. Pokud patříte k těm, kteří jsou o pár centimetrů vyšší, dobře si délku postele vyzkoušejte. Kvalitní matrace, rošt či rám postele nestačí, pokud není postel dostatečně dlouhá.


<< zpět

publikováno: 02.03.2015


© WEBDESIGN BY www.na-bydleni.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace